Çello Çalmak İçin Parmak Boyu Ne Olmalıdır ?

Çello Çalmak İçin Parmak Boyu Ne Olmalıdır ?

Eğer siz de çello çalmak istiyorum ancak parmak boyum kısa ya da parmak boyum uzun, acaba çello çalmamı nasıl etkiliyor diye düşünüyorsanız bu yazı sonucunda merak ettiğiniz her sorunun cevabını öğreneceksiniz. Çello kursu İzmir olarak sizlerin en doğru eğitimi alması ve kendinizi kısa sürede geliştirmeniz için yılların verdiği tecrübeyi derslerimiz ile birleştiriyoruz. Kişiyi sıkmayan ders içerikleri ve çello eğitimi İzmir’de en kısa sürede ilerlemenizi sağlayacak müfredatlar burada ! Sıkılmadan ve eğlenerek öğrenebileceğiniz çello eğitimlerine katılmak için hala geç değil.

Çello Kursu İzmir İle Kolay Çello Parçaları Öğrenin

Çello eğitimi İzmir derslerine yay teknikleri ile başlayacak ve çellonun telleri olan do – sol – re – la tellerinde öncelikle alt yay, üst yay ve bütün yay çalışmaları yapacaksınız. Yay çekme tekniğiniz iyi bir seviyeye geldikten sonra basit parçalar çalmak için sol elinizi eğitmeniz gerekecektir. Bu noktada en çok merak edilen soru çello çalmak için parmak boyu ne olmalıdır hemen akla gelmektedir.

Eğer parmak boyunuz uzun ise çelloda parçaları çalarken kısmen rahat edersiniz. Geniş pozisyonlarda parmaklarınızı özgürce hareket ettirebilir ve zaman içerisinde kas gelişiminizi ilerlettikçe parçaları daha güzel ve akıcı bir şekilde çalabilirsiniz.

Eğer parmak boyunuz kısa ise bu çello çalarken zorlanacağınız anlamına gelmemektedir. Düzenli çalışmalar ve parmak açma egzersizleri sonucunda çello klavyesinde parmaklarınız pozisyonlara rahatlıkla oturmaktadır. Kısa parmak yapısına sahip kişiler için kesinlikle çello çalamaz ifadesi yanlıştır. Önemli olan sizin çalışma isteğiniz ve azminizdir. Eğer yeterli süreyi ayırabilirseniz her parçayı çalabilirsiniz. Parmak açma egzersizlerini de yapmanız ve İzmir çello kursundan alacağınız etütlerle bunları desteklemeniz ile birlikte parmaklarınızı istediğiniz seviyede açabilir ve parçaları zorlanmadan çalabilirsiniz.