Çello Fiyatları

çello fiyatları

Çello fiyatları ne kadar

İlk satın alacağınız çellonuzun fiyatı kaç para olmalıdır?

Çello (viyolonsel) ve diğer yaylı çalgılar için uygun fiyatta, doğru müzik aletini ve ekipmanı arayanlar için yardımcı bir kaynak.

Çello almaya karar verdiğinizde, sadece çello için değil, alacağımız bir çok ürün için tabi ki en önemli şeylerin başında gelen ve her ne kadar inkar etsek de ilk unsur ürünün fiyatıdır. Çello almaya karar verdiğimizde aklımızda beliren soruların başında gelir çello fiyatları, hangi çello kaç para acaba? hangi çelloyu almalıyım, hangisi daha uygun?

Herkes en iyiyi en uygun fiyata almak ister, ya da bütçesi doğrultusunda olabilecek en iyi ürünü almak hatta biraz daha zorlayıp indirim de yaptırtıp bütçesinin biraz daha üstünde bir ürünü daha uygun bir fiyata almak ister fakat ne yazık ki “ucuz ama kaliteli bir çello” gibi bir kavram söz konusu değildir, bu durum hayatın hiç bir yerinde söz konusu değildir, hem kaliteli olacak hem de ucuz olacak!

Öncelikle hangi çelloyu almalıyım diye düşünmeden önce ben çello satın almak için kaç para ayırabilirim sorusunun cevabını vermeliyiz. Evet çelloların ortalama fiyatlarını bilmeden bir bütçe belirlemeniz de zor, en azından kaç paradan başladığını bilirseniz kafanızda ona göre bir bütçe oluşturabilirsiniz.

Bilen ve çellodan anlayan birinin yardımıyla bir çello satın almanız daha doğru olacaktır fakat sizin aklınızdaki bütçeyi bilmeden sizi bir çello önermek yanlış olacaktır, her hangi bir kıstas belirtmezseniz size çello önerecek kişi pahalı bir çello önerebilir ve bu çelloda sizin bütçenizi aşabilir.

Çellonun fiyatını belirleyen unsurlar yapımında kullanılan ağaçlar, malzemeler ve işçiliğin kalitesidir. Herkes en iyi çelloyla çello çalmaya başlayacak diye bir şey söz konusu değil, ayarları doğru yapıldıktan sonra en hesaplı çelloyla da çalabilirsiniz fakat en hesaplı çelloyu tercih etmek yerine eğer bu hobiye, bu müzik aletine, çelloya gönül verdiyseniz çok da ucuza kaçmamanızı öneririz. Eğer keyif almak için bir şey yapıyorsanız keyif alacağınız bir müzik aleti, çalarken keyif alacağınız bir çello seçmek daha doğru olacaktır.

En hesaplı çello kaç paradır?

18.03.2015 tarihinde en hesaplı çellonun fiyatı ortalama olarak 300 dolar civarındadır ve fiyatları çellonun kalitesi arttıkça yavaş yavaş artmaktadır tabi ki aradaki fark da yavaş yavaş hissedilmektedir. Çelloya yeni başladığınızda çok kaliteli bir çelloyla hesaplı bir çellonun farkını belki anlamayabilirsiniz fakat zamanla biraz daha profesyonelleştikçe aradaki farkı anlayacak ve daha iyi bir çelloya sahip olmak isteyeceksiniz, bu yüzden en ucuz çelloyu satın almaktansa biraz daha iyi bir çelloyu satın almanızı veya yine bilen birinin yardımıyla 2. el bir çello satın almanız daha uygun olacaktır.

Piyasadaki çello markaları ve modelleri

Piyasada bir çok farklı marka ve modelde çello bulunmaktadır. Hesaplı, hatta en ucuz diyebileceğimiz çelloların bir çoğu aynı fabrikalarda üretilmektedir ve üretim sonrasında çelloları satın almak isteyen firmaların markaları çellolara basılmaktadır. Çelloyu yaptırıp markasını bastıran firma kendi reklam ve fiyat politikası doğrultusunda bir fiyat belirlemekte ve çelloyu satışa sunmaktadır. Çello satın alırken birbirine çok yakın fiyatlı hesaplı çellolara bakarken 2 çello arasında kaldığınızda belki de iki çello da aynı fabrikada üretilmiş fakat farklı markalar basılmış çellolar olacaktır.

Hangi çelloyu satın almalıyım?

Çello fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve çello satın almak için msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atabilirsiniz. Çello satın almanız konusunda bütçenize uygun bir yardımda bulunabilir ve sizinle beraber size en uygun çelloyu seçebiliriz.

Çello kursu İzmir ile kısa sürede çello çalmak istemez misiniz ? Hayallerini gerçekleştirmek için ücretsiz deneme derslerimize kayıt olabilirsiniz.