Çello İçin Başlangıç Yaşı Nedir?

Çello büyük orkestralardan, iki kişilik gruplara ve solo konserlere kadar çok farklı yerlerde yararlanılabilen ve şarkılara çok güzel tınılar ekleyen bir enstrümandır. Büyük olduğu için bazen taşıması zor, bazen de çalması zor gibi şikayetler duyabilirsiniz. Aslında her enstrüman kadar zordur yani pratik yapmak ve çalışmak gereklidir. Çello Kursu İzmir olarak bu yazımızda çelloya başlangıç yaşı kaçtır sorusuna cevap vereceğiz.

Çello Kursuna Başlangıç Yaşı Kaçtır?

Çello çalmak için yaş sınırı yoktur. En ideal yaş 7-8 yaşıdır. Çello çalmak için en önemli nokta düzenli olarak çalışmak ve egzersizleri zamanında yapmaktır. Eğer hedefiniz konservatuarda çello bölümüne girmek ise ne kadar erken başlarsanız sizin için faydalıdır. Dediğimiz gibi çello çalmak için bir yaş sınırı yoktur ideal yaştan başlayıp 70 yaşına kadar her yaştan insanlar gelip kurs alabilirler.

Çello çalmak aslında sadece düzenli çalışma, heves ve egzersizlerin düzenli yapılmasına bağlıdır. Dinlediğiniz müziklerdeki, izlediğiniz filmlerdeki o mükemmel çello sesini siz de yaratabilir ve çelloyu çalabilirsiniz. Çello Dersi İzmir olarak bu yazımızda size çellonun başlangıç yaşını yazdık. Merak ettikleriniz için diğer yazılarımızı okuyabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

İzmir çello kursu //